Mažeikiuose gyvenanti Ramutė Jarmolavičienė (59) savo sumanytą ir kol kas pirmąjį mieste verslo bendradarbystės centrą (HUB) popieriuje įkūrė dar 2004 metais. „Tai buvo labai detalus verslo planas, kurį įkvėpė vienas iš seminarų Vilniuje. Idėja įgyvendinta jau pusmetį ir beveik atitinka tuometį planą, išskyrus vietą“, – sako verslininkė, verslumo HUB’o „Sieksnis“ vadovė.
Detalų verslo planą įkvėpė seminaras
Verslo erdvės steigėja R. Jarmolavičienė pasakoja, kad, nors yra baigusi ekonomikos mokslus, ekonomiste niekada nedirbo. „Visada dirbau biudžetinėse įstaigose ir buvau vienos ar kitos sistemos dalis. Norėdama visiškai save realizuoti, nuolatos tapdavau įvairiausių projektų iniciatore, koordinatore ar vadove. Pradedant projektais su Taikos korpuso savanoriais, kurie atnešė naują ekonomikos ir verslo sampratą, vėliau su „Lietuvos Junior Achievement“ ir moksleivių mokomosiomis bendrovėmis, ir taip iki savo viešosios įstaigos įsteigimo prieš septynerius metus“, – sako pašnekovė, po daugelio metų valdiško darbo pajutusi, kad sukaupė noro ir drąsos imtis iniciatyvos ir įgyvendinti savo idėjas. Jos sumanytos verslumo erdvės įkūrimą popieriuje ir gyvai skiria 15 metų, nes, atsiradus miesto VVG projektams, gavo dalinį finansavimą.
„Man tai natūralu ir gyvybiškai svarbu. Ir kaip ekonomistė suprantu, kad ekonomikos pagrindas yra verslas.“
R. Jarmolavičienė
Darbas su jaunais žmonėmis džiugina
Nuosavos veiklos pradžią R. Jarmolavičienė apibūdina kaip kartu ir lengvą, ir sunkią. „Bendramintės ir buvusios kolegės Agnės ir mano patirtis leido pradžios veiklas bei renginius suplanuoti ir įgyvendinti kokybiškai ir patraukliai, nors reikėjo labai pasistengti suburiant jauno verslo atstovus į bendruomenę. Verslumo erdvę vadiname „Sieksnis“, natūralu, kad jaunam verslui konkurencinėje rinkos kovoje reikia žengti sieksniais, kita vertus, verslumo erdvėje visi turi po sieksnį (ištiestų rankų ilgį) fiziniam biurui. Man pasisekė, nes dirbau su jaunais žmonėmis, o ir artimiausios kolegės yra jaunos. Dalintis idėjomis vienas malonumas. Su Agne dirbome keliuose kūrybiniuose projektuose, žinojome viena kitos vertybines savybes, tad ir verslumo erdvės kūrimas vyko kartu“, – darbu su jaunais žmonėmis patenkinta verslo erdvės steigėja.
Kasdienis darbas – skatinti ir motyvuoti
Pasak R. Jarmolavičienės, verslumo arba bendradarbystės erdvės dabar madingos, daug kas turi planų jas kurti. „Ir mums pritraukiant jauno verslo atstovų reikės labai pasistengti ne tik kompiuterizuotomis biuro vietomis, bet ir verslo paslaugomis bei renginiais. Mano kasdienis darbas yra skatinti ir motyvuoti žmones imtis verslo. Man tai natūralu ir gyvybiškai svarbu. Ir kaip ekonomistė suprantu, kad ekonomikos pagrindas yra verslas“, – teigia pašnekovė.
Pabaigoje„Sieksnio“ įkūrėja kreipiasi į visus tuos, kurie ketina įgyvendinti savo verslo idėjas: „Linkiu pasiryžti, nes Lietuvoje verslo aplinka yra gana patraukli, juk turime tokią įvairovę teisinių registracijos formų, pradedant individualia veikla ir baigiant UAB steigimu. Pasiryžti, pasiruošti, vykdyti, nebijoti klaidų, tikėtis pagalbos ir žmogiškumo faktoriaus!“